שנת ההזדמנות וגם זמן נהדר לכרוע על חוף הסליחה

עוד פוסטים

אם תסתכלו עליה ככה אולי תזכו בגדול !

אל תשנאו אותה כל כך,

אל תכעסו,

אל תשפטו אותה,

תקבלו אותה, עם מה שאין ועם המעט שיש ותאמינו בלב שלם שהשנה הבאה היא שנת ההזדמנות.

הלוואי שתבחרו להקדיש זמן בסגר שנכפה על כולנו לעשות סדר בראש ולחשוב:

כמה פעמים נשבעתם שאחרי החגים זה קורה?

שאת המטרה הזו שסימנתם לעצמכם אתם הפעם מבצעים?

שאתם לא דוחים את ההחלטה הזו יותר?

שאתם הולכים על הצעד הזה?

שאתם מפסיקים עם הדחיות האלה כל הזמן?

ואז עברו החגים והיו לכם כמובן עניינים ממש חשובים ואינסוף שעות שבזבזתם ברשתות החברתיות, מול הטלוויזיה או מול זוללי פוקוס ואנרגיה אחרים ודחיתם את ההחלטות שנשבעתם לא לדחות, לאחריי החגים הבאים או רק ליום ראשון הבא, או לאחריי שהילדים יגדלו, או לאחריי שתסיימו את הלימודים או…

וככה חולפות להן השנים ואתם מדי פעם זורקים לאוויר ״וואו איך שהזמן טס, זה פשוט מטורף״.

ואז באה קורונה ומצד אחד נתנה תירוץ נהדר לדחות את הכול כי מי יודע מה יהיה, ומצד שני חידדה אצל רובנו את הדברים שהכי קל להדחיק ושמה לנו אותם במראה מול הפנים – בזוגיות, בעבודה, במשפחה, ביחס לעצמנו.

קורונה שפינתה לנו זמן עם עצמנו בכפיה יש לומר, הציפה את המטרות, את הכשלים, את השאיפות, הפחדים, התשוקות.

ובנוסף תקופת החגים, חשבון הנפש והסגר השני רק מעצימים את הכול.

ומה אתם תעשו עם כל הדבר הזה?

יש בינינו את אלה שיכלו את הזמן באכילה רגשית והשמנת חגים טיפוסית, בהדחקה פרטית ובבהייה אין סופית בפייסבוק, אינסטגרם או בהרצת סדרות כמו משוגעים, אחרים ישתו או יעשנו את עצמם מבלי דעת, אחרים יבגדו וירטואלית כי לא יוכלו להיפגש ועוד שלל נזקים שניתן לחולל.

העיקר לא להתמודד.

ויש את אלה שיבינו שנחתה עליהם שנת ההזדמנות, כזו שלא הייתה דומה לה מעולם !:

  • הזדמנות להבין אם הזוגיות שאתם נמצאים בה היא שקר או אמת ומי שחי בשקר בשנת 2020 אז שידע שהוא מסכן כי הוא ממש לא חייב. הילדים שלכם אגב אם יש כבר כאלה, יודעים כשאתם חיים בשקר גם אם נדמה לכם שלא ואתם ממש מזיקים להם.

וכדאי שתדעו שזה שאתם נשארים שם, ממש לא קשור לכסף או לפרנסה (התירוץ הקבוע שלכם תודו). זה רק הפחד שלכם מעצמכם ואם תתקדמו הלאה משם תעשו לעצמכם טובה ענקית.

  • הזדמנות להגשים את עצמכם. כן דווקא עכשיו !

אז אם אתם תקועים במקום דפוק מבחינת קריירה ואתם לא זזים בגלל התנאים והפנסיה ושאר הבולשיט שיש לכם בראש ועכשיו אתם לא זזים בגלל קורונה שהיא אם כל התירוצים, אז אתם לא תזוזו לעולם.

ואז כשתגיע הפנסיה שחיכיתם לה ולא זזתם מאה שנה, אתם כבר תהיו קמלים ועצובים ואולי חולים ולא תיהנו ממה שבשבילו סבלתם שנים.

הלו – החיים זה עכשיו – תפסיקו לפחד.

  • הזדמנות לטפל בגוף שלכם, בתזונה שלכם, בכושר שלכם, בנפש ובתודעה שלכם. סגולה לאריכות ימים ובריאות קשורה בקשר ישיר למה שתכניסו ולאייך שתתייחסו לגוף שלכם, לכמה שתשקלו, לאייך שתרגישו עם זה ולמה שתבחרו לחשוב. בלעדיי הגוף השלם הזה, פנים וחוץ, אתם לא שווים כלום, אז תפסיקו לזלזל, תחליטו כבר לעשות מעשה, תעשו תכנית אוכל וכושר ורוח ותעמדו בה למען השם !

ותהיו בשמחה, בלב ומחוצה לו. שמחה מביאה בריאות. שמחה זו בחירה. אין לה קשר לשורה התחתונה בחשבון הבנק שלכם. זה רק אתם נהנים לקשר את זה.

  • הזדמנות להפסיק לפחד, להפסיק להתמכר, להפסיק לשקר (קודם כל לעצמכם), להפסיק להדחיק. לא מסוגלים לבד? תקנו עזרה. זו ההוצאה שהכי לא תצטערו עליה בחיים. תלמדו לוותר על הוצאות שנדמה לכם שהן הכי חשובות למען החשובות באמת.
  • הזדמנות להכניס משמעות לחיים שלכם. מה אתם עושים בשביל זה? בהקשר של המשפחה שלכם, הקשר עם הילדים שלכם (שאם לא תשקיעו בו לא תהיה לכם הזדמנות חוזרת !), העיסוק שלכם, הקשרים עם החברות והחברים שלכם, התרומה שלכם לחברה, בהקשר של מה שעושה אתכם שמחים יותר ומסופקים יותר? ביום שתבינו שיש קשר ישיר בין חיים מלאי משמעות לאושר, אז ישתנו לכם החיים לטובה.
  • הזדמנות להתמיד. הכי קל זה להחליט מה אנחנו רוצים. אם בחרתם במשהו וידעתם בכל ליבכם שזה הדבר (אגב מותר להתחרט), דעו לכם שההצלחה שמורה אך ורק למתמידים, לנחושים ולבעלי המשמעת.

לאלה שמבינים שרק חזרה סיזיפית פעם אחר פעם על אותה הפעולה תהפוך להרגל שיהפוך לדרך חיים שתהפוך לסמל להצלחה ולמשמעות ולאושר שלכם. זה כל הסוד.

אל תצפו כל הזמן לתמורה, היא תגיע. בזמנה. לעיתים הזמן יארך שנים רבות, אבל המתמידים והנחושים יזכו להנות ממנה לעד.

  • הזדמנות לעשות סדר, בארונות, בגינה, בניירות, הסדר הפיזי יזיז לכם דברים בראש וזה הסדר החשוב באמת.
  • ועוד הזדמנות אחת ענקית, דווקא השנה, בימים האלה ממש – ״לכרוע על חוף הסליחה״, בדיוק כמו בשורה הזו האחרונה בשיר סליחות של לאה גולדברג – אם תזכו לכרוע על חוף הסליחה ולהשליך אליו את מה שתוקע לכם את המקום הזה בנשמה שמאפשר לנשום עמוק, אתם תעשו עמכם חסד גדול מאוד.

מאחלת לנו שנה של בריאות וראיית היש, הפשוט והקיים, שנה של שמחה פנימית אמיתית ושלא תפחדו להיות אמיצים! וגם שנה של מציאת אהבה אמיתית!

מציעה לכם למרות הכול לשים את הפחדים בצד ולקחת את שנת ההזדמנות הזו בשתי ידיים ופשוט לעשות, תביטו מבעד לסדקים ולא בחדשות, כי שם נמצאות נקודות האור והתשובות. מי שלא עושה ימשיך לראות את החיים עוברים. אבל החיים זה עכשיו.

שנה טובה, חתימה טובה וצום קל !

 ומי שזקוק לעזרה, אני תמיד פה ושמחה לעזור.

 באהבה,

 אני

 

 

מי שזקוק לעזרה – אני פה. אוגוסט 2020
יוצרים צמיחה – ערן גפן – ממליצה בחום