עוגן פנימי. זה כל מה שצריך. יש לכם כזה?

עוד פוסטים

החיים, איך שלא תסובבו אותם מדי פעם יתנו לכם כאפות. ככה זה.

אלא שאם יהיה לכם עוגן פנימי חזק, יציב, מפוקס, אז תראו שלא משנה איזו סערה תתרגש עליכם, העוגן הפנימי יחזיק אתכם חזק ויהיה שם בשבילכם עד יעבור זעם.

מאז שהילדים שלי קטנים אני מלמדת אותם שחובה לו לאדם שיהיו לו במערכת ההפעלה הפנימית שמרכיבה את מי שהוא, מספיק כפתורים לעת סגריר או חלילה סערה אמיתית שעליהם יוכלו ללחוץ בהתאם לעוצמת הכאפה שיסדרו להם החיים.

איך בונים עוגן פנימי חזק? אני תיכף אנסה להסביר.

אבל איך מתגברים על זה שאלה אותי השבוע מישהי שאכלה כאפה איומה מלקוח שלה שהבטיח לה משהו ענק שהיא ציפתה לו כל כך ואז אכזב אותה ושבר את ליבה באופן הכי פוגע ומעליב ומשפיל שיש.

וברשתות החברתיות נתקלתי השבוע בזוג שמתגרש כנראה ואוכל בדיוק כאפה רצינית מהחיים ובוחר לכבס את הכביסה המלוכלכת, שלא לומר כנראה מזוהמת של הפרידה הזו לעיני כל, מערבב בזה את הילדים שלהם בתמונות והודעות מהם, כאילו שהם לא מבינים שהילדים שלהם הם לא שק חבטות שאפשר להשתמש בו ושהם בעצמם אוכלים עכשיו אולי את הכאפה הקשה הראשונה בחייהם והכי לא צריכים את זה בזיוף של הרשתות החברתיות לעיני כל.

והשבוע סיפרה לי מישהי שחוותה תחושת בגידה מחברות טובות. שילוב של צביעות מעורבבת עם קורטוב רשעות בכיסוי של נופת צופים.

כאפה ועוד כאפה היא אומרת לי שחטפה מהן. אתן מכירות את זה? מסתבר שזה קורה בלא מעט חבורות של בנות. כמה עצוב.

וחברה טובה ואהובה מאוד שיתפה אותי בכאפה שהיא אוכלת בדיוק מהילדים המתבגרים שלה. וכמה שזה קשה להכיל את זה לצד ההתמודדות עם החיים עצמם שהם לפעמים תחושה לא קלה מתמשכת כללית.

ואלה רק כאפות מהסוג שכשמגיעה מהחיים כאפה אמיתית בדמות מחלה איומה או אובדן חיים, כל אלה מתגמדות.

אז תשמעו, מה שאמרתי לכל אותן נשים ואני אומרת גם לכם – תלמדו להשתמש בדימויים, לי יש מלא כאלה בראש. אני באמת צריכה להקדיש פוסט לדימוי הסולם בקרוב. אבל הפעם עוגן.

דמיינו לכם אונייה ענקית, מטורפת, גדולה שנקלעת לים סוער, רוחות, גשמים, גלים ענקיים מתרגשים עליה ורב החובל (אתם), בהחלטה של רגע מטילים עוגן. האונייה נאחזת בגוש הברזל הגדול עד יעבור זעם. כך גם בפנים, בתוככם. תטילו עוגן.

עוגן פנימי חייב להיות בסנטר של מרכז הפנימיות שלכם, מוח ולב. חשיבה ורגש.

ממה מורכב עוגן פנימי ?

  • עוגן פנימי הוא סך כל הערכים המוצקים שמגדירים את מי שאתם ביום יום. תחדדו עם עצמכם מה הם אותם ערכים.
  • סך כל הכלים המנטליים שצברתם והתאמנתם עליהם במשך החיים. אף פעם לא מאוחר להתחיל אגב.
  • סך כל היש שסובב את חייכם.
  • סך כל המשמעויות שיש לכם בחיים, החל בדברים בסיסיים כדוגמת בריאות גם היא חלקית, המשפחה שלכם, גם אם היא מתפרקת, העבודה שלכם ועוד.
  • סך כל ההישגים שלכם שכבר הצלחתם להשיג עד לרגע הזה.
  • סך כל סיפורי הפרופורציות שאתם יכולים לספר לעצמכם באותו הזמן.
  • סך כל המחשבות החיוביות שצברתם.
  • סך כל ההרגלים. הרגלים טובים בלבד, כאלה ששומרים על שגרה טובה ששומרת על בריאות הגוף והנפש ולא נותנים לשקוע לדיכאון, כמו ספורט למשל.
  • וסך כל הנשימות. עוגן פנימי חזק חייב אוויר, כי זה מייצר אנרגיה. אנרגיה של חיים גם אם לרגע מרגישים מוות, אנרגיה של המשכיות גם אם נדמה שהכול נעצר.
  • ועוד אחד אחרון וחשוב מאוד – סך כל האמונות שלכם. בעצמכם, באלוהים שלכם, ביקום.

העוגן הזה הפנימי שמורכב מסך כל אותן נקודות, הוא יחזיק אתכם עם הראש מעל המים בכל פעם שהחיים יסדרו לכם כאפה. אתם פשוט תדעו שיש לכם את עצמכם. וזה המון.

 אז אם עוד לא בניתם לעצמכם את העוגן הפנימי, היום זה יום מושלם להתחיל. תעשו רשימות של סך כל ה (רשימה למעלה) ! ואל תתנו לשום כאפה להרגיש כאילו סוף העולם. הסערה תעבור. תאמינו בזה בכל ליבכם פשוט. תשהו שם רגע או שניים ואז תשחררו את העוגן ותמשיכו הלאה.

החיים ממשיכים. והחיים זה עכשיו.

תהפכו את כל הכישלונות שלכם למעודדי ניצחונות.

באהבה ♥️

שבת שלום

יעל זוהר

תמיד יש פעם ראשונה. ככה זה.
קצרים. וכל כך שונים. חוויות של שבוע אחד.