השתקפויות

פני הרוע

השבוע השתקף אליי פתאום בלי הכנה מוקדמת הרוע שהיה כאן לפני ה 7 באוקטובר בזמן שלתומי חשבתי שאין סיכוי שאי פעם יחזור על ידי מי שאיכשהו קיבלו את האפשרות להדהד את הטמטום שלהם דרך כלי תקשורת.

חייבים להוציא חוק חדש שכל מי שרוצה לעבוד בכלי תקשורת ולשבת מול מקלדת או מול מצלמה ולהפיץ אלינו האנשים הפשוטים שנחשפים לזה את הגיגיו, חייב קודם לכן ללמוד בבית ספר חדש שיוקם תחת צו השעה – בית ספר לבני אדם !

מי שלא יעבור שם את הלימודים בהצלחה ויהיה ברור שהוא בן אדם לא יוכל לעבוד בשום כלי תקשורת בישראל !

אל לנו לחזור ל 6 באוקטובר ולאפשר למפיצי רוע לחזור אל סורם. שבענו שנאה ושטנה ושקרים ולשון הרע בשם הרייטינג.

זה כל כך 2023 ואנחנו למען השם כבר ב 2024 !

ואם אפשר לשים שם פקולטה מיוחדת באותו מוסד חינוכי גבוה לבני אדם גם למי שרוצה להיות מנהיג, שרים בממשלה וחברי כנסת למשל, אז זה בכלל יהיה סטארט אפ.

תודו שב 7 באוקטובר ובחודש שבא אחריו גם אתם לא האמנתם שמה שהיה פה פעם יוכל לשוב ולהיות.

תודו שחשבתם שהרוע הלא אנושי שפקד אותנו מכל עבר בעוצמה שלא הכרנו אז וממשיך גם היום ישנה פה את הכול !

תודו שלא האמנתם אחרי ה 7 באוקטובר 2023 ששרים יעמדו שוב על בימת הכנסת וידברו בשפה שאפילו אחרוני הערסים כבר לא מדברים בה ויצווחו ויריבו בפנינו על שטויות חסרות מהות או תוכן בזמן שמיטב בנינו מחרפים נפשם או בדיוק נטמנים ברגבי הארץ הזו בכאב ואזרחינו נמקים במנהרות בעזה.

תודו שלא חשבתם שעיתונאים יחזרו להדליף דברים שעלולים לסכן את המדינה רק כי יש להם ספין שיעמיד להם את האגו.

ותודו שלא האמנתם שכל מיני אנשים שעובדים בגופי תקשורת ושאין לי מושג איך הם התגלגלו להיות כאלה שנותנים להם לכתוב כתבות של אלפי מילים בכל מיני מדורים שונים שמופצים אלינו חזרו לזרוע שנאה ושטנה ושקרים ועלבונות על מפורסמים, על אף שהם יודעים שכל מילה היא שקר וכזב ושכל מטרתם היא אחת – להזין את החור הענק שפעור בנשמתם הפצועה והלא מטופלת, לנסות למלא אותו במשהו, להאכיל איזה אגו חבוט שלא מצליח להזדקף בזכות דברים טובים ועל כן עליהם לנסות להרימו בשטף של רוע מבזה.

אלה האחרונים וגם הראשונים הם מי שהילדים שלנו והנוער והצעירים נחשפים אליהם, אותם צעירים שאמורים איכשהו לקום מהריסות חיינו ולהקים את הארץ הזאת חזרה על הרגליים שלה, לגרד אותה מהקרשים ולנסות לזרוע בה זרעים חדשים שינבטו בדמות אחדות, גאווה, טוב לב, עזרה הדדית ושאר תכונות שאם לא יהיו אז אין לנו תקומה.

אז חייבים לנקות את האורוות, של העשבים השוטים שנבחרו לייצג אותנו בטעות לפני שהתפכחנו וגם את השורות בכלי התקשורת ! של מי שניתנה להם המקלדת ושל מי שלוחץ פוש להדהד את מה שהם כותבים.

יקומו המנהלים של כל המפלגות ושל כל גוף תקשורת ויביטו לעצמם בלבן של העיניים וישאלו את עצמם אם מי שעובד אצלהם כשר או חבר כנסת או כ״עיתונאי״ היה מצליח לסיים את בית הספר לבני אדם בהצטיינות ואם התשובה היא לא, אזי עליו להיות מפוטר לאלתר מיד !

יקומו אותם בעלי עניין ומנהלים כי זו חובתם להבין ולהפנים את הלקח של 7 באוקטובר שהיא צוואתם של אלפי נופלים – די להדהד שנאה ושטנה ורוע ורפש ושקרים ועלבונות. די לשיימינג לשם רייטינג. מאסנו. נגמר לנו הכוח. די.

תמצאו לכם דרכים אחרות לקדם את גופי התקשורת שלכם שיניבו הכנסות ולא על ידי רוע. ואם לא מצליח לכם תחפשו שוב ושוב. בסוף תמצאו. או שתסגרו.

וכן זה נכון שאני שייכת לחלק הזה בעם שעוד לא חזר לשגרה, הילדים שלי עוד בתופת נלחמים ומסכנים את חייהם למעננו וגם החברים שלהם וקרובים אחרים שלי.

וכן, אנחנו האימהות עוד לא חזרנו לישון בלילה, וגם לא המשפחות וההורים השכולים שילדיהם הגיבורים נפלו על הגנת המדינה או נרצחו בטבח, הם עוד מתבוססים בלעכל את גודל האסון שנחת עליהם.

ואם בטעות שכחו אותם ״עיתונאים״ אז יש לנו גם שני פעוטות למשפחת ביבס והוריהם ועוד מאות חטופות וחטופים מדהימים בעזה ! 

ויש בקרבנו מאות אלפי מפונים מבתיהם כבר ארבעה חודשים בלי עתיד, בלי תקווה ובלי חלום ויש לנו אלפים, אלפים של פצועים בגוף ובנפש פציעות קשות ואיומות וגם אינסוף מילואימניקים שמקריבים חיים שלמים למען הגנת המולדת.

חובתו של כל מנהל בארץ הזו, לא משנה היכן עובד ועל אחת כמה וכמה מי שמנהל גופי תקשורת שמפיצים רוע לקחת את כל העובדים שלו ולצאת להתנדב, עם פצועים, מפונים, נשות לוחמים, משפחות החטופים, מילואימניקים ועוד.

ואז להושיב אותם לכתוב כתבות.

אנחנו ב 2024. רייטינג OUT . בני אדם והצלת המולדת IN !

ומילה לסיום על השתקפות פני הטוב.

הרציתי השבוע בהתנדבות בפני נשות מעגל נשים של ראשון לציון. גרעין מדהים של עשרות נשים שכבר עשרים שנה עושות טוב למען האחר. היה לנו ערב מעצים, מחזק, מעורר השראה. ערב של אחדות, שותפות גורל שמושתת על ערכים של התנדבות למען האחר.

יצאתי משם מלאת הודיה על כך שיש לנו כאלה נשים מדהימות בקרבנו.

הלוואי שכל מי שמפיץ רע יעבור טיפול שבסופו ילמד שטוב חוזר ובענק.

תנסו. נשבעת זה עובד.

ואם אתם פוגשים מנהלים בכלי תקשורת שמעזים לחזור להשתקפות המחליאה שלהם מן העבר, תמסרו להם שהם מעוררי רחמים. מי יתן ויגע בהם ובמנהיגים שלנו מעט מטוב והלב והחמלה שיש מסביב בשפע בעם. ככה פשוט.

שיהיה לנו כבר שבוע של בשורות טובות!

באהבה,

יעל זוהר

קרדיט תמונה באדיבות הצלם רמי כהן.

על מותגים וערכים
“יומן מלחמה ויזואלי “