אז מה אתם עשיתם מאז שהתחיל ״המצב״? פוסט קורונה ראשון – מרץ 2020

עוד פוסטים

האם התיישבתם בבית מול הטלוויזיה, הרי הכביסה, הבלאגן בארונות, הבלאגן בראש, בבנק, בעסק, עם הילדים ו…. הרגשתם תחושת מחנק וחוסר אונים?

אז אני נשבעתי לעצמי שלי זה לא הולך לקרות.

הנה חלק ממה שעשיתי מאז שנכפה עליי להיות בבית בלי פרנסה בכלל לפרק זמן בלתי נודע.

מזמינה אתכם לקחת לפחות חלק מהטיפים שלי ותראו איך שהכול, למרות הכול מתחיל להשתפר :

 1. אני לא צורכת חדשות. למעט פעם אחת עם הקפה בבוקר ופעם אחת בערב. במקום זה מתנגנים לי פלייליסטים משובחים כל היום בלי הפסקה.
 2. בכדי להוריד את סף הפחד והדאגה מהפן הכלכלי שבאמת שהוא דרמטי וקריטי עבורי כי אני בעלים של חברה בע״מ בתחום הפקת האירועים, עצמאית, אני לבד מאז שהתגרשתי עם שלושת הילדים ויש לי התחייבויות מטורפות, אז התיישבתי לשעה של חישוב מסלול וניתוח מפורט של המצב.

הכנתי רשימה של מה אני יכולה לעשות בכדי לצמצם נזקים מידיים וגם נרגעתי קצת מההבנה שאני לא היחידה ושאולי מישהו שם למעלה בכל זאת יזרוק לנו מתישהו איזה חבל שלא ניפול עד למטה.

 1. בכל בוקר אני מקפידה להמשיך להודות על היש ולעשות פוקוס קצר עם עצמי איך שנפתחות לי העיניים ולא להושיט את היד ישר לנייד שמבשר רעות. ואל תפחדו גם להתפלל.
 2. אני מקפידה לקרוא כל יום בספרי השראה. על השולחן בפינת האוכל שלנו יש את “השראה יומית” של רובין שארמה וזמן רב מאוד שהילדים ואני מקפידים לקרוא בו בכל יום את ההשראה לאותו תאריך ואני מודה שעכשיו יותר מתמיד זה עוזר ומחזק.

בלי קשר אני בדיוק מסיימת את ״חכמת המנהיגות״ גם הוא של רובין שארמה.

תקראו על טוב, תבחרו לחשוב טוב ותרגישו יותר טוב.

 1. ארגנתי משלוח תרומה מהמם ומושקע של ממתקים ושל דיאודורנטים ושמפו ומוצרי טיפוח של סימפל ביחד עם חברת יוניליבר וגם מעריב לנוער, לכפר הנוער נרדים, פנימייה שאני אוהבת לתרום למענה בערד (למה דווקא שם? כי למה שרחוק מעטים תורמים !), זו תרומה קטנה לצוות מדהים שעושה עבודת קודש ולבני ובנות נוער שלא בחרו ונקלעו למציאות מורכבת.

מקווה שמחר זה כבר יהיה בדרך לשם.

וגם דאגתי לדרוש בשלומה של החברה השקופה שלי ושל משפחתה הלא חוקית ודאגתי לארגן גם להם משלוח של בגדים ודברים טובים שיעזור קצת לעבור את התקופה הקרובה.

תתנדבו גם כשקשה לכם, כי זה ישעה לכם טוב על הנשמה וגם יחזור אליכם מהיקום !

 1. שונאת לשבת רגל על רגל וגם סדרות וסרטים זה פחות אני, אז במקום זה התחלתי לעשות סדר בארונות, מנקה ומסדרת, ממיינת, זורקת, תורמת (למרות שאצלי רוב הזמן ממש מסודר). ולא רק בארונות בגדים, בכל המקומות האלה שאף פעם לא מגיעים אליהם ושאחרי שמסדרים אותם מרגישים כל כך טוב.

אם תאמצו הרגל שכשאתם עושים סדר בבית תעשו באותו זמן גם סדר בראש ותחשבו חיובי, ותשמעו מוזיקה אז תרוויחו פעמיים ! זה עובד. הבנות שלי שראו אותי נדבקו גם הן. הבית מריח כל כך טוב מניקיון משותף וזה הכי כיף בעולם.

 1. תליתי את ה TRX הישן בחוץ. לא יודעת אם אוכל להמשיך להתאמן אצל איתי IM האלוף שלי עוד הרבה זמן אם בכלל עם ההנחיות החדשות, אז אני כבר מתארגנת לכושר לבד. תליתי ויצאתי לרוץ 7 ק״מ. הבנות שלי כבר הודיעו שיעשו את זה גם הן. אז תעשו ספורט כי זה משחרר המתחים הכי נפלא שקיים וגם ככה מה יש לכם לעשות?
 2. יצאתי לעבוד בגינה, לאסוף את העלים מהסערה האחרונה, להתחבר לטבע, לגעת באדמה ולזכור עד כמה השורשים שמהם עשויי האופי שלי חזקים ועד כמה כיף לחזור לעסוק בדברים פשוטים, שמזכירים לי את העבודה כנערה בקיבוץ במטעי האבוקדו או בשדות הכותנה. חיבור לשורשים ולבסיס שממנו באנו מעודד ומחזק.
 3. אצלי זה די שגרה לאכול עם הבנות שלי צהריים, משהו שאני מקפידה עליו עד כמה שאפשר שנים רבות ועכשיו עוד יותר. אז תבשלו לילדים ולעצמכם אוכל בריא ומנחם ומפנק ומריח טוב.
 4. סחטתי לי מיץ תפוזים. בימי שגרה אין לי זמן לפינוקים כאלה. עכשיו אני פשוט מתענגת על הדברים הפשוטים והכי כיפיים שיש.
 5. בחרתי לקפל כביסה בחוץ בשמש הקרירה, מול הנוף. תצאו ותנשמו אוויר, סעו לים אם אין לכם בבית, לכו לאיזה פארק, תקשיבו לציפורים ותתחברו לטבע ותודו על השקט והניקיון של העולם מהזיהום ומההמולה ותודו על פשטות.

עכשיו אלך לפגוש חברות. כי אין על החברות שלי. הן התרופה לכל מכאוב.

ותנו דוגמא לילדים שלכם. גם אם הם ראו שקשה לכם מאוד (ושלי ראו ) אז תראו להם שאתם מתאוששים ושאתם חזקים בכל מצב. ותהיו.

זהו בינתיים מקווה שאתם גם בוחרים להפוך את הלימון החמוץ הזה בחלקת האלוהים הקטנה שלכם ללימונדה!

שנדע בשורות טובות ושיהיה שבוע טוב

אני

מה יהיה? קורונה טיים – אפריל 2020
כל מה שאתם לא יכולים לשלוט בו, תנסו לא לפחד ממנו – קורונה טיים – מרץ 2020