SAUDADE .הכול מתערבב

עוד פוסטים

כריך שיווקי – מסתבר שזה לא משביע

המטוס ערבב את הנוסעים בלי הפסקה ואני ניסיתי לפחד אבל לא היה בי שביב של פחד.

גם ההפצרות של הדיילות לשבת ולחגור לא הצליחו להזיז אותי מאיזה ביטחון שפיתחתי שבמסגרתו נעלמו ממני לשמחתי הפחדים שהתערבבו עם איזה תעוזה לחרוג ממנהגי, להיענות ולנסות את הכריך החדש והמתובל מידי שהגישו בחברת התעופה שפעם הייתה הלאומית ביום הראשון של התפריט החדש שלהם עם אסף גרניט, אלא שאחרי שני ביסים בלבד ניתן היה להבין שאפילו מערך יח”צ משומן שמגובה בקמפיין פרסום עתיר תקציב לא יכול לעזור לכריך מחומם, מעוך, טובע בבצל מטוגן מידי ותבלינים חזקים מידי להיות משהו שאפשר לסבול, גם אם אסף גרניט לכאורה חתום עליו.

הכריך הזה זרק אותי היישר להרצאה על מאמצי השיווק האסטרונומיים והבלתי נתפסים ששמעתי ערב לפני שטסתי על תופעת ברבי הסרט שסביר שכמעט ושאין בן אנוש על גבי הפלנטה שלא יודע על מה מדובר.

אולפני וורנר שיצרו את הסרט וחברת מטאל שהנה בעלת הזכויות במותג ברבי ערבבו את הקלפים של אלה שמשחקים באסים בינלאומיים של מותגי על ונתנו שואו שיווקי שהוא באמת בלתי נתפס לקידום הסרט ומכירות המרצ’נדייז שנלווים אליו, כאשר יצרו אינסוף שיתופי פעולה עם כל מותג נחשב ואפשרי ובכל תחום אפשרי, החל משאנל ביוקרה ועד Airbnb בנדל”ן שהשקיעה בתכנון ועיצוב אחוזה להשכרה במאליבו בדמות בית החלומות של ברבי שכולנו קנינו לילדות שלנו בשנות התשעים ושהאימהות שלנו קנו לנו בשנות השבעים ושהבנות שלנו יקנו לשלהן בשנת 2023.

מעניין יהיה לראות אם מותגים ינסו להעתיק את האסטרטגיה של ברבי הסרט שבא להחזיר את הבובה שאייך לומר בעדינות מזמן לא התאימה לעידן החדש שאליו אנחנו צועדים עם הבלונד, הרזון, נעלי העקב והאיפור שלה ועכשיו עברה טרנספורמציה נוספת והתאמה לערכי העידן עם גיוון ענק של דמויות וערכים שכולן ברבי ואז אחרי שהשלימו לה את מתיחת הפנים בנו תכנית שיווק עולמית שאפתנית שההימור עליה הצליח בענק ומי אם בכלל יהיה המותג שיצליח להמציא את הדבר הענק הבא שיעבור את הטירוף הוורוד הזה של קיץ 2023 ויערבב את הקלפים מחדש.

ובחזרה לכריך שרק חיכיתי שיאספו אותו עם הריח העז שהמוני כריכים כדוגמתו פיזרו במטוס, נדמה לי שבחברת התעופה שלנו מוטב שיגישו ארוחות, בטח בטיסה של חמש שעות או שאם כבר מגישים כריך שהוא באמת לא איזה הארה, אז שלא יערבבו  עם אסף גרניט שאמור לספק איזו הבטחה. זה פשוט לא עובד. לא בעידן החדש שבו הצרכנים כבר לא אוכלים כל לוקש. אותנטיות וכאלה. זה יותר עובד היום.

מה שחשוב באמת

בגלל הנסיעה לחו”ל פספסתי מפגש מרגש שהתקיים בארץ והתארח בביתי שלי, שהיה לי חשוב באמת ושאפילו שהייתי מעבר לים התערבבה נשמתי והתרסקה לאלפי רסיסים ברחוב אירופאי יפה עד כאב כאשר עליתי לשיחת וידאו להגיד שלום.

דוד ומיכל ההורים של ליה בן נון ז”ל לוחמת חי”ר אמיצה שנהרגה בגבול מצרים וגם אופיר אחותה הגיעו לפגוש את מאי דרור ושני שעובדות איתי בקאטליה – מותג המשקפיים שלנו מבית אופטיקנה, שכחלק מהערכים שלנו אנחנו מקפידים לעשות דברים למען אנשים כל הזמן וממש מחר נשיק דגם משקפיים מקולקציית החגים שלנו שייקרא –

LIA BEN NUN שיהיה דגם לזכרה של ליה שהייתה צעירה אוהבת חיים ושתמיד נהגה להסתובב עם משקפי שמש על הראש. ההורים שלה ואחותה יעבירו חלק מהמורשת, מהערכים, מהאישיות שלה בסרטונים שהכנו לזכרה ושיישארו לעולמים כמצבה חיה שתמשיך להפיץ את האור שלה.

חלק ניכר מהרווחים של המשקפיים יעברו כמובן לתרומה למשפחה למען הנצחת זכרה של ליה שקשה לתפוס שנקטפה ברצח מחריד על ידי מחבלים בגיל 19 בלבד.

אני בעיקר מחכה לחזור כבר לארץ בכדי לנסוע לפגוש אותם ולהסתכל להם בעיניים לא מבעד לטלפון וגם לא מבעד למשקפיים, פשוט בכדי להזכיר לעצמי מה חשוב באמת.

חוק הכוונה הפוחתת

נתקלתי במשהו שקראתי שנקרא “חוק הכוונה הפוחתת” שהזכיר לי כמה חשוב לא לפחד כשהכול בחיים לפעמים מתערבב.

לבבות נשברים מאהבה מסביבי לא מעט לאחרונה, מתרסקים אל קרקע המציאות מבגידות של בני זוג או בגידות של אמת אישית שקשה להשלים איתה כשהיא פתאום צפה ועולה ממעמקי תת המודע שלפתע מתפכח לו ומכאיב, מערבב רגשות עם מחשבות והיגיון כמו סלט מטבוחה שהתבשלה עם פלפל חריף מידי, שורף, צורב את הנשמה.

חוק הכוונה הפוחתת הסברתי השבוע למישהו צעיר מידי להישבר מלב מרוסק לרסיסים מאהבה מכאיבה קובע שככל שתמתין זמן רב יותר לביצוע רעיון או תובנה או אסטרטגיה חדשים בחיים שלך, כך תהיה נלהב פחות להוציא אותו אל הפועל. פחדים יכרסמו לך בתוך הראש, יערבבו לך את המחשבות, יטשטשו ממך את האמת.

עליך לעבוד מידי יום על התובנה, החלום, משאת הנפש או האסטרטגיה שלך לשינוי לפני שהיא תשבוק חיים ואיתה ייקבר החזון שלך לעתיד.

אנשים אמיצים, מגשימי חלומות, בעלי חזון לא זונחים רעיון גדול אלא פועלים לממש אותו.

הגיית רעיון או משאלת לב תדע לך, ללא ביצוע אינה אלא מחשבת שווא עליה תצטער אולי עד יומך האחרון. ומה שווה לחיות פה את מה שנשאר בצער נחבא ממחשבות שווא?

צא להילחם בפחדיך ולהגשים את החלומות הכי עמוקים שלך אמרתי לו. רק אל תתייאש.

SAUDADE

מילה כל כך יפה בפורטוגוזית שלא ניתן לתרגם אותה לאף שפה ויש בזה קסם. הצטערתי שלא הכרתי אותה לפני כן. אבל עכשיו אני כן.

וככה כמו בתמונה היא מרוחה על קירות גדולים עם פרשנות של ציירי גרפיטי פורטוגזים מוכשרים.

הנה המשמעות שלה.

SAUDADE:

Is the memory that you lived something wonderful. 

It’s missing someone special.

It’s an unforgettable trip.

It’s the vibration of love felt in your body through imagination.

It’s what is marked forever in your soul.

It’s a word that can’t be translated. You can only FEEL it.

אגב, לפעמים כשהכול מתערבב זה סימן שהכול עומד להסתדר מחדש. ואז להתערבב שוב. וזה לא כזה רע.

באהבה,

יעל זוהר

ה 1 בספטמבר
קנבס חדש ונקי