תמיד יש פעם ראשונה. ככה זה.

עוד פוסטים

ואיך כל זה קשור לקליפ החדש של עומר אדם שצילמנו ממש לאחרונה ויצא השבוע? זה בהמשך.

נגיד שיש לכם חלום להיות מה שזה לא יהיה.

ונגיד שכשאתם חולמים את זה אתם מסתכלים ימינה ושמאלה ורואים אנשים שהגשימו בים טיים חלומות דומים לאלה שלכם.

ונגיד שכבר השקעתם שלוש או שש או אפילו שבע שנות אקדמיה בכדי להיות מה שאתם חולמים.

או זמן מקביל בשנות ניסיון בלי דקה באקדמיה.

עכשיו מה?

עכשיו כל מה שצריך זה את הפעם הראשונה, הפעם הזאת שתיתן לכם להיות מסוגלים לשים אותה בגאווה ברזומה שלכם. הפעם הזו שממנה השמיים הם הגבול.

ולאלה מכם שכבר השיגו חלום אחד ועפו קדימה אל הבא בתור, אתם הרי יודעים שכל דבר כזה מאתגר מחדש את הצורך הזה שוב, הצורך בפעם הראשונה הזאת שמשנה את הכול.

השבוע ישבתי עם בחור צעיר ומוכשר שרוצה להתקדם ולהצליח ואנחנו מנתחים לפעמים את החיים. הוא כבר מצליח אגב. מנהל עסק עצמאי קטן בתחום מתפתח, קם בבוקר מלא אנרגיה לעבודה ועכשיו הוא רוצה לקפוץ למגרש של הגדולים.

כל מה שהוא צריך זה לקוח אחד שהשם שלו מספיק מוכר, כזה שכשהוא ישים את הלוגו שלו ברשימת הלקוחות שבחרו בו והיו מרוצים ממנו, הוא כבר לא יצטרך לנסות לשכנע ויוכל לקפוץ למגרש שבו הוא חולם לשחק.

אבל איך משיגים את הפעם הראשונה? של העבודה הראשונה, של ההתנסות הראשונה האמיתית, של הלקוח הזה השווה ממש שיהיה לקוח שלי.

תיכף אני אתן לכם רשימת מכולת של עצות שתעזור לכם אם אתם בצומת הזאת של איך אני פאקינג משיג את הפעם הראשונה של מה שזה לא יהיה.

לפני זה סיפור.

הקדמה – בשבועות האחרונים אני עוסקת ביצירה מטורפת שמפוצצת לי את המוח באנרגיות של יצירתיות, את הגוף באדרנלין של עשייה ואת הנפש במזרקים של משמעות. מודה אני.

בין שאר הדברים אנחנו מפיקים ומצלמים קליפים לגל ולעומר, מפיקים ימי צילום חלומיים ויוצרים מוזיקה מסביב לעולם ויש לי את הזכות להיות חלק מצוות שמוביל את זה.

שבשלהי מגפת הקורונה, גל שני או משהו כזה, קפצתי למים של הפקת קליפים מתוך עולם של הפקת אירועים שבו אני עוסקת במשך שנים רבות.

התחלתי בזהירות ואז קפצתי ראש לפעם הראשונה במגרש של הגדולים עם הפקת הקליפ לשיר קוקוריקו של עומר אדם ועדן בן זקן, שכבר מגיע לכמעט 20 מיליון צפיות והיה אחת ההפקות המורכבות, המיוחדות והיצירתיות שהיו פה. תמיד יש פעם ראשונה. רק צריך קצת להעז לפעמים.

לאחרונה החלטנו לצלם קליפ לשיר הבאמת מושלם של עומר “לבד על המיטה” שיצא השבוע.

מצאתי מקום שהתאים לנו, לאלכסיי מלב הבמאי והשותף שלי לפרויקט הזה ומיד התחלתי לחפש מי שיעשה ארט ודרסינג לחלל הריק. בחלל לא היה כלום. ריק. לא היה לנו הרבה זמן כי הצילומים היו קרובים וכתוצאה מכמה הצעות שקיבלתי שלא תאמו את מה שהיה לי בול בראש, החלטתי שהנה הגיע הזמן לפעם הראשונה שתעשי ארט ותלבישי חלל ריק לגמרי. דבר שמעולם לא עשיתי.

על כל זה ריחפה גם העובדה שהצילומים עמדו להתקיים ביום הכי סוער, גשום, משוגע מבחינת מזג אוויר והחלל שמצאתי היה בסכנה וחשש לנזילות מים, קריסת עמודי תאורה חיצוניים שדימו שמש שהצבנו ושאר חששות שרק גרמו לאדרנלין שהייתי בו בעת ההפקה הזו להיות גבוהה יותר.

עכשיו תשמעו, כשאתם עושים משהו בפעם הראשונה ועושים אותו טוב, שמים את הלב והנשמה והקרביים והכישרון והכישורים והקשרים שלכם בתוכו, אז הוא יצליח. ככה זה. נשבעת. אל תפחדו.

כשהגיע הקליפ השלם אחרי עריכות בחו”ל וראינו את התוצאה, בכיתי מהתרגשות. הצליח לנו. החלל נראה חלומי, מדויק לחלומות שהיו לאלכסיי ולי בראש כשדמיינו את זה. קשה לי לתאר לכם איזה סיפוק יש ביצירת אמנות בדמות קליפ לשיר. אין סיפוק גדול יותר כמו משהו שמצליח כשעושים אותו בפעם הראשונה.

איך מגיעים לפעם הראשונה של מה שזה לא יהיה בחיים – רשימת מכולת קצרה וחלקית בלבד –

  • שותלים לעצמכם בראש שזה אפשרי, שברור שאתם יכולים, מסוגלים, ראויים.
  • את הזרעים ששתלתם בראש אתם משקים כל יום בדמות חשיבה מדויקת, חיובית, כזאת שמנטרלת את הספקות, המחשבות השליליות, המנמיכות, הממעיטות בערככם.
  • מדברים לפחד בלבן של העיניים. כל פעם שהוא בא להוריד אתכם מזה, נעמדים מולו ונותנים לו נוק אווט. תנצחו אותו. אתם מסוגלים. נשבעת.
  • מזהים הזדמנויות ומסתערים עליהן, חלקכם קוראים לזה מזל. תפתחו את העיניים.
  • תתחילו מהמעגל הקרוב. הכי קרוב. תכינו רשימה של כל מי שאתם מכירים שיכול לעזור לכם להשיג את הפעם הראשונה של מה שזה לא יהיה לא. תספרו לו על זה.
  • תרחיבו מעגלים. קוראים לזה נטוורקינג. תקדישו X שעות בשבוע לנטוורקינג. זה לא בזבוז זמן. זו דרך אדירה להצליח להשיג כל דבר ובטח כשאתם רוצים משהו בפעם הראשונה וזה נראה לכם בלתי אפשרי. תספרו על זה.
  • תאמינו בעצמכם וביכולות שלכם בלב שלם ובאמת ולא בכאילו. תשקיעו בזה. זה מה שאני עשיתי כשרציתי לעשות פעם ראשונה ארט ולהלביש חלל על סט של צילומים חשובים מאוד.
  • כשאומרים לכם לא אז תתחילו לספור. לא, לא, לא, לא, לא, כן. מכירים את הספר המצוין של הפרסומאי גדעון עמיחי? תזמינו לכם אותו. ותבינו שזה שאמרו לכם פעם אחת לא, זה לא אומר שלא תשיגו את זה. פשוט תמשיכו לנסות.
  • אם לא הצלחתם להיכנס דרך הדלת תנסו דרך החלון ואם לא משם אז מהחור של המנעול או מתחת לחריץ של סף הדלת. רק נחישות, התמדה, אמונה בעצמכם, במה שאתם מביאים תגרום לזה שתקבלו את ההזדמנות לפעם הראשונה של מה שזה לא יהיה בחיים.
  • תאספו ניצחונות קטנים. את רומא לא כבשו ביום אחד. זה מה שאמרתי לו לבחור הצעיר. תמשיך לאסוף עוד ועוד לקוחות קטנים, תתמקצע, תלמד, תרחיב אופקים, תצבור עוד ניסיון, תפתח עוד דלתות. תנשום. צריך לעיתים זמן עד לפעם הראשונה. רק אל תעצור. וזה יגיע.

זו באמת רשימה קטנה מאוד. אל תוותרו על החלומות שלכם, גדולים או קטנים. לכל דבר בחיים יש את הפעם הראשונה. אתם יכולים להגיע אליה ולכבוש אותה.

ותזכרו – מחיר החרטה, תחושת ההחמצה, הפספוס, הבאסה שתרגישו בערוב ימיכם אם לא תנסו, אם תוותרו ותישארו עם החלומות שלכם בראש, יהיה כל כך צורם ולא נעים, שמוטב שתעופו על זה עכשיו. כי החיים זה עכשיו. לא אחר כך. ככה זה.

בהצלחה,

באהבה,

יעל זוהר

ממה מורכב זיכרון ?
עוגן פנימי. זה כל מה שצריך. יש לכם כזה?