רגע לפני 50

עוד פוסטים

רגע לפני שאחגוג חמישים ממש השבוע, התיישבתי באותה פינה קטנה שנדרשת לו לכל אדם, הפינה שבה יכול הוא להתייחד עם אור עולם כל עולמותיו.

הפינה הזו נמצאת עמוק בלב, בתוכנו, במקום שהוא הבית האמיתי.

ואם עוד לא מצאתם את הפינה הזו אצלכם, כל שנדרש מכם לעשות הוא לשנות את הדרך שבה אתם מביטים בדברים, מכיוון שכשתשנו את הדרך הדברים בהם אתם מביטים ישתנו. ואז כל מה שתרצו להשיג, להגשים, להגיע אליו בחיים יתרחש. ככה זה. תנסו ותראו.

תכל’ס לא חיכיתי לחגיגות חמישים בכדי להבין שמוטב לחיות את החיים האלה בהילוך גבוה ואיזה כיף זה לדעת כמה הרבה זכיתי להשיג. וכמה הרבה עוד מצפה לי.

אני כותבת את הפוסט הזה בראש ובראשונה לילדים שלי, במטרה להשאיר להם מילים בעלות משמעות וערך. וגם לכם. כל אלה שאני אוהבת וגם לאלה שאני מצליחה לעורר בהם השראה, להפיח בהם תקווה, לתת להם עצה פשוטה או מתוחכמת.

בחרתי רק כמה תובנות משמעותיות לציין ביום הזה ולהודות עליהן. ובדרך גם להעניק לכם אותם ממני –

משפחה וחברים – מודה עליכם, הילדים הנדירים שלי, משפחה, חברות, חברים אמיתיים ווירטואליים.

תודה על מילים מרגשות לאורך שנים, על מחוות גדולות וקטנות ועל עצם היותכם מה שמרכיב את החלק הארי של המתנה הענקית שלי – החיים עצמם.

משפחה, חברות וחברים שווים מאלף מתנות.

להיות אמיצים – אני מודה על כל הפעמים שנדרש ממני אומץ אדיר להתגבר על פחד כביר.

מרבית קפיצות הבאנג׳י של החיים האמיתיים שלקחתי התבררו כסופר מפחידות, אבל פאקינג משתלמות. בזכותן חוויתי רגעי סיפוק, שיאי תשוקה, הגשמת חלומות במובן הכי אמיתי של הקלישאה, משמעות אדירה ורגעי אושר מזוקקים.

תזכרו – אם תעמדו יותר מידי זמן בקצה ההר ותפחדו לקפוץ, החיים יעברו.

וכל מה שאי פעם רציתם נמצא בקצה השני של הפחד.

לגדל ילדים מתוך תפיסה שיש לממש כל יום ולהיות הדוגמא שאתם רוצים שהם יהיו ! כל יום שעובר לא חוזר.

קומו כל בוקר בהבנה שלילדים שלכם תהיה רק פעם ראשונה אחת של כל דבר. אם תפסידו אותה, תפסידו את הדבר האמיתי – החיים. כי הם עוברים.

ותסתכלו במראה כל בוקר – האם האדם שמביט בכם שם, הוא הדוגמא שאתם רוצים לתת לילדים שלכם? אם לא – אז תתקנו.

להודות על היש – איזה כיף זה להגיע לגיל חמישים ולרצות לצרוח תודה על כל הטוב, היש, הקיים, הפשוט, המשמעות, האהבה, רגעי האושר שיש לי בחיים וגם לדעת להודות על המורכב, המאתגר, המפחיד, המאכזב לעיתים שיש לי בחיים ועל מה שעוד לא הגיע ויגיע בגדול. מודה אני. מודה שוב.

אם רק תזכו להבין שהחיים האלה מורכבים ממנעד ענק של חוויות, התנסויות, התרחשויות, תשוקות, חלומות ורגשות. אם רק תבינו שאל לכם לצפות שהכול יהיה טוב כל הזמן וכשרגע רע, אל תיפלו. קומו. מחר יהיה שוב טוב.

לשאוף לשפר – מי ששואף כל יום לשפר את חיוו, להניע אותם אל עבר משהו שלם, יפה, משמעותי יותר ולא נבהל מכל גבעה, הר, גל או צונאמי שנמצא בדרך, אלא צולח אותם עם כל הקושי, בכל הכוח, מגיע תמיד בסוף למחוזות טובים ויפים. נשבעת. מניסיון.

אם לא תתנו לאגו, קנאה, צרות עין, שנאה, נקמנות, שיפוטיות, שקרים ושאר זוועות לנהל לכם את הראש – וואו תשיגו עולם ומלואו !

תבחרו בעיסוק שייתן לכם משמעות – לו ידעתם כמה פחדתי בגיל 27 עם שני תינוקות ו 0 שקלים בבנק לבחור לפתוח עסק ולהיות עצמאית, אז הייתם יודעים פחד מהו. לו ידעתם כמה אתגרים עברתי בדרך וצלחתי אותם למרות הכול, אז הייתם מבינים שאתגרים זה פשוט חלק מהחיים ואל לכם להישבר – אתם גם מסוגלים לעבור אותם. ולו ידעתם כמה משמעות ורגעי אושר מזוקקים עד כדי טירוף הביאה לי הקריירה שלי ועדיין מביאה לי בשיאים שקשה לתאר בכל יום, הייתם מבינים כמה אסור לפחד.

תזכרו מאיפה באתם, לא משנה לאן אתם הולכים – בזכות הקיבוץ הקטן בצפון בו גדלתי, בבית הילדים נטמעו בי הערכים שמלווים אותי עד היום ואני מקפידה להזכיר לעצמי אותם בכל יום מחדש. ערכי הנאמנות, הצניעות והענווה, העבודה, ראיית האחר והעזרה, החברות, המסירות, יצירת משמעות ועוד המון ערכים שהם פנס שמאיר לי את הדרך.

תאמינו – בלי אמונה אין לכם סיכוי. בעצמכם. בבורא עולם. באלוהים פרטי. העיקר תאמינו.

 ותעשו טובה, פליז, תזכרו –  החיים זה עכשיו ! תעברו דרכם כבר מהיום. זה ממש משעמם להביט בהם מהצד.

 מאחלת לעצמי שלא ייגמר. שימשיך ככה, שאהיה אני וגם אתם בריאים !!! בריאות הגוף והנפש !!! שהילדים שלי יישמרו ויהיו מאושרים ושאזכה גם לזוגיות ואהבת אמת.

באהבה,

 יעל זוהר

הגרסה האידיאלית של עצמך
פרקים