משמעות

זה היה שבוע שבו נעתי באיזה קיצוניות חסרת רחמים בין עשייה מרתקת שאיזה כיף שחזרה ושהיא הפרנסה שלי, בניהול פרויקטים מוזיקליים מרתקים, ביצירה וקריאייטיב של הדברים הגדולים הבאים שיצאו לשוק וגם בשיא של פתיחת חנות חדשה ראשונה וגדולה למותג המשקפיים שלנו קאטליה באילת, לבין התנדבות בשעות הערב בבית החולים תל השומר עם פצועי המלחמה הארורה הזו שלא נגמרת, לסשן באולפן עם משפחה שכולה ליצירת שיר על בנם הלוחם המדהים שנפל בעזה, צעיר מידי, יפה מידי שהשאיר משפחה וחברים שותתי עצב ויגון וגם מפגשים באחד על אחד עם חייל גיבור שנושא עמו פתאום בגיל 21 פוסט טראומה חדשה ומכאיבה מאוד מהחוויות שאסף בעזה. חייל שלא הכרתי לפני ונכנס לי ללב ולנשמה כאילו הכרתי אותו שנים.

ואז ההרצאה שלי, שאני עושה אותה כי היא השליחות שלי, לעזור לכמה שיותר אנשים לבחור לעבור דרך החיים ולא לצפות בהם עוברים מהצד, שהתקיימה אתמול בבוקר בסיום השבוע האינטנסיבי הזה ושכל ההכנסות ממנה נתרמו למעגל נשים ראשון לציון במטרה לגייס כספים לסלי מזון לנזקקים לחג שיגיע בקרוב ושיהיה החג העצוב ביותר שנדע.

התנועה הזו, הקיצונית, בין חזרה לחיים אחרי חמישה חודשי תופת אישית ולאומית והתעסקות באמת בדברים שאני הכי אוהבת בעולם שהם למזלי העבודה שלי שהיא שמחה ויצירתית ומגוונת ומלאת חיות, לבין האינטנסיביות שבה אני נוגעת מקרוב ממש בפצועי הגוף והנפש, בשכול, ביגון ובכאב שאתם פשוט לא יכולים להבין באיזה עוצמות הוא נוכח בכל פינה, היא קיצוניות מטלטלת.

אחרי ההרצאה אתמול, הקיפו אותי נשים רבות שאני מכירה וגם כאלה שלא, חיבקו אותי וביקשו להודות לי ולפרגן ובהמשך שלחו לי הודעות מרגשות מאוד.

ואז אחר הצהריים, בשקט של שישי עם הציפורים והטבע שלי ברקע, הנחתי לי לשכב בשקט ולאט לאט התפוגג האדרנלין שהיה לי בגוף מההתרגשות של ההרצאה שתמיד אוחזת בי ומהמתח של הקיצוניות שנעתי בה באמת בעוצמה השבוע ולפתע פשוט התפזרה לי בגוף תחושה נעימה, שהציפה אותי ומילאה כל רסיס בחלל נפשי וידעתי שקוראים לזה משמעות.

משמעות היא מתנת היקום. תתאמצו שתהיה לכם גם.

מרגישה מבורכת על הזכות לעזור לאנשים שהקריבו את חייהם למעננו ולמי שידם אינה משגת וגם על הזכות לעסוק בדיוק במה שאני כל כך אוהבת ולהתפרנס מזה.

ואם בא לכם לעשות משהו למען מישהו, אז אני שמה לינק לאתר האינטרנט של עמותת ״ואהבת״ שבה אני מתנדבת ושאנחנו עושים בה חסדים למען פצועי צה”ל וזקוקים עכשיו לתמיכה https://vehavta.co.il/.

ואם אתם באילת, לכו לחנות החדשה של קאטליה שלנו שאני כל כך גאה בה, כי היא באמת מיוחדת ויש בה מלא דגמים מושלמים של משקפיים שיש רק שם.

ויש לנו 134 חטופים שחייבים לזכור ולהזכיר ולבקש שיחזרו עכשיו.

בשורות טובות,

באהבה,

יעל זוהר

“יומן מלחמה ויזואלי “
מעברים. חדים.