יוצרים צמיחה – ערן גפן – ממליצה בחום

כן אני יודעת, רבים מאתנו נמצאים בתחושה שזה הולך וסוגר. הולך וסוגר. מכביד. זה נהיה מעיק מידי עבור חלק מאתנו לפחות.

אז אני רוצה לתת לכם המלצה על הפוגה יצירתית מכל זה.

אבל לפני זה סיפור קצר:

יש לי חברה מוכשרת מאוד שהצליחה במשך שנים.

אשת תקשורת בחסד. עצמאית שהקימה עסק בעשר אצבעות לבד, עם לקוחות סקסיים נוטפי סטייל ושיק, קריירה מצליחה, אמא לביאה לבדה, רווחה כלכלית סבירה ומאפשרת ופתאום בום.

לא נשאר כמעט כלום. חושך. ירד המסך. הבנקים מציקים. האוויר בחזה נהיה דליל. המענקים לא סותמים את החור. גם האלתורים שלה להרוויח כמה גרושים מהצד לא. היא מפרנסת לבד וכשיש לך מתבגרת בבית הצורך לספק לא נגמר גם בסגר.

אני מרגישה עליה שככל שחולף הזמן וחוסר הוודאות מן העתיד וממה היא תוכל להתפרנס בעולם החדש שמסרב להיוולד בינתיים נהיה גדול יותר, אז הפחד מן הלא נודע מזדחל, המועקה הפנימית יוצאת החוצה בדמות דיכאון אפל ומוחשי, פיזי, מחשבות טורדניות, אוכל הופך לנחמה שהופכת להשמנה, שיוצרת תסכול, שיוצר שנאה עצמית, שיוצרת חוסר חשק, שיוצר כבדות שלא מאפשרת לקום. חושך.

והבריחה אל הרשתות והראליטי תודו כבר לא מספקת את הפייק שהיה סם הבריחה, שכן הבל החן ושקר היופי שהתנוססו שם בחיים הקודמים שבהם שיחקנו אותה למצלמה שהכול טוב, הכול שיקי, שמח, נוצץ… לפתע הפכו לבליל מטורף חסר שליטה של שנאה בעם – השמאלנים מכים בכוח במקלדת ונראה שתיכף היא תישבר והימנים הודפים בלי רחמים. החילוניים חובטים בדתיים שחובטים במפגינים וכולם חובטים בערבים שחובטים ב…

אין יותר לאבי דאבי, מסעדות פאר עם מנות שמצטלמות נהדר ובגדים ותיקים ונעליים של מותגי על ומלונות וחופשות בחול לבן וים כחול ו… תודה לנטפליקס על אמילי בפריז שהפכה לכוכבת הרגע, כמו סם שמישהו זרק למיליוני מכורות.

למי שלא מכירה עדיין – סדרה נהדרת להקליל את הרגע, עשרה פרקים בלבד תודה לאל, פריז הורסת ביופייה, הבגדים למות, הצרפתים חתיכים ושרמנטיים והעלילה בול הקלילות שדרושה לנו עכשיו. מהיוצרים של סקס והעיר הגדולה וחברים לא יכול לצאת משהו רע. מומלץ.

ולא, זאת ממש לא ההמלצה היצירתית שלי, אבל זו המלצה למתגעגעות לימי הסטורי, המותגים והטיסות לחו”ל. נהניתי מכל רגע.

בחזרה לחברה שלי. ולמציאות. השבוע נפגשנו אחרי הרבה זמן.

איך את לא נופלת לשם היא שואלת אותי? שמונה חודשים את בלי עבודה, יש לך סדרת מתח פרטית בתחום קבלת המענקים מול רשות המיסים ואת ממשיכה כאילו כלום.

אז זהו, הרגלים. זה כל הסיפור מסתבר. ככה אני לא נופלת. אני כבר שנים מייצרת צמיחה.

תיכף מגיעה להמלצה שלי אליכם.

רק לפני זה, הנה רשימה קצרה של הרגלים שאני חוזרת עליהם במשמעת עצמית בלתי מתפשרת כבר 20 שנה.

למה? כי הרגלים שחוזרים עליהם בצורה בלתי מתפשרת הופכים לשגרה, שהופכת לדרך חיים, שמייצרת צמיחה, שמייצרת משמעות, שמייצרת הצלחה.

בחרתי רק עשרה הרגלים להמליץ לכם לאמץ:

  1. עבודה על הראש – הכלל הכי חשוב והכי מאתגר ליישום – מחשבות חיוביות כברירת מחדל בתוך הראש. קו מחשבה והתפתחות כל הזמן כלפי מעלה. התהפך?, מיד מסובבת אותו.
  2. להיות בתנועה כדרך חיים – ספורט, ריקוד או כל סוג אחר של תנועה לגוף קריטיים בכדי לשמור על התנועה החיובית של המוח. זה מדעי.
  3. תזונה נכונה והרגשה טובה עם הגוף – קשורים ישירות לביטחון העצמי שלנו ולתחושה הטובה.
  4. משהו אחד שגורם לאושר ולתחושת סיפוק ושלא קשור לעבודה – אני כבר עשרים שנה כותבת. למגרה, לבלוג, לחברות, לילדים. לכם.
  5. לבלות עם הילדים. תתרגלו לא להעניש את הילדים. כן לחנך אותם. לאהוב. בעיקר להיות איתם באופן קבוע מתוך הבנה ומתוך בחירה כי זה עובר כמו טיל. הם גדלים מהר. והם המהות. המשמעות.
  6. לאהוב – מאז הגירושים סוף סוף הבנתי את מה שחברה שלי, שהיא מורה רוחנית נפלאה אומרת לי עשרים שנה – אדם חייב קודם כל לאהוב את עצמו. אז זה לא הרגל שהיה לי עשרים שנה, אבל הוא כאן להישאר לנצח. ואני מתכוונת לתרגל אותו כל יום! שווה ממש. תנסו.
  7. להאמין – הרגל קריטי. בלעדיו אין כלום. תסתכלו עוד היום במראה – בלבן של העיניים ותתחילו מלהאמין בעצמכם. אתם נפלאים. עכשיו גם תרימו את העיניים למעלה ותאמינו. כל אחד במה שיבחר. תישאו תפילה בכל יום.
  8. תצרכו ידע. ידע זה כוח. כוח זה משמעות. תקדישו לזה זמן. הרגל.
  9. תתנדבו – זה לא קשה. זו בחירה. תתנו – תקבלו!
  10. תקפידו שיהיה לכם סדר. בבית, בארונות, בגינה, במגרות. הסדר הפיזי הזה פשוט מסדר באותו זמן את הראש. תהפכו את הסדר להרגל. לדרך חיים.

אז את כל אלה המלצתי לחברה שלי השבוע לשחזר ולשנן ולעשות. ואל תראו חדשות.

והמלצתי לה ואני ממליצה גם לכם על ספר נפלא – “יוצרים צמיחה” של ערן גפן שלקח לי ימים בודדים לקרוא בשקיקה וזאת על אף שאת חלקים נכבדים ממנו כבר קראתי בעבר בדמות מיילים שהגיעו בכל יום שישי ושכל כך אהבתי לחכות להם.

ערן גפן המוכשר, בספרו החדש פשוט ייתן לכם המון סיבות להאמין שעל אף שהעתיד של רבים מאתנו נראה כרגע לוט בערפל, דף שחור, פסימי משהו – אם תבחרו לייצר צמיחה אז היא תגיע.

ספר נהדר לכל מי שהוא מנהל בנשמה, למי שעוסק במנהיגות ויצירתיות עסקית, חדשנות, טכנולוגיה, תרבות ארגונית, יזמות ושיווק.

ספר שהוא השראה, חומר למחשבה וגם ארגז כלים.

היי, אל תתייאשו. תאמינו בטוב. חייב להיות טוב. כבר טוב. תתחברו למינימליזם ולנפש החופשית שלכם שהתרגלה לנסוע בכל העולם לחופים ומסעדות ובוטיקים, תשלחו אותה להתבונן בפנים, בתוככם. יש שם הכול. רק צריך לבחור לראות את זה.

תזמינו לכם אחד לא תצטערו https://www.creating-growth.org/…

חג שמח,

באהבה,

אני

שנת ההזדמנות וגם זמן נהדר לכרוע על חוף הסליחה
שעה של השראה איתי בתכנית הרדיו – ריטמו על הבוקר – מדברים על הכל