הלוטוס הלבן.

עוד פוסטים

הלוטוס הלבן.

תעשו לעצמכם טובה, תקדישו לה את הזמן לסאטירה המופרעת הזו של HBO.

מיני סדרה שאם אתם הורים בעידן הזה, מוטב שתבעט לכם ישר לבטן.

שווה לכם להתיישב ולצפות בה לא רק בגלל פתיח האנימציה הנפלא בסגנון טפט טרופי שאם מסתכלים עליו טוב ולא מדלגים עליו, מגלים רמזים על שעתיד לבוא. שימו לב למשל לאננס שנצבע שחור ונרקב לאיטו.

לא רק בגלל פס הקול עם הנעימות השבטיות, מעורר ההשראה, הנעים, המיוחד, הסוחף – זה שעוטף את ״הצרות של העשירים״ לסוג של הרמוניה טורדנית.

לא רק בגלל הנופים עוצרי הנשימה של הוואי השזורים באמנות צילום מופלאה ובימוי נהדר, כזה שמביא נגיעות של הטבע המופלא לאורך כל הסדרה ומעורר מחשבה על מהות הפסטורליה.

לא רק בגלל שהסדרה מאפשרת הצצה למלון ״ארבע העונות״ הכה מיוחד בהוואי, זה שעבור רוב בני האדם הצצה אליו תתאפשר רק דרך המסך ותודה לקורונה שסגרה אותו ואפשרה לצלם שם את הסדרה המשוגעת הזו ולהראות לנו באופן הכי ציני וכנה שלא כל הנוצץ זהב !

תראו את הסדרה הזו בגלל שאם אתן נשים, אמהות, הורים לילדים אז תדעו שיש עשירים שזה לא עלה להם והם חיים עם ולמען משמעות אמיתית. אני מכירה הרבה כאלה. אבל תדעו גם שכל מה שאתם רואים על המסך פאקינג פשוט קיים במציאות.

פגשתי בעשרים וחמש השנה האחרונות את כל אחת מהדמויות שתראו במציאות. הן לא שמחות הדמויות האלה. הן במרדף אינסופי אחרי כסף, כוח, השפעה, מעמד, הן במרדף אחרי אושר שלא מגיע, מרדף אחרי שלל התמכרויות הרסניות.

הדבר העיקרי שחסר להם בחיים הוא משמעות. תזכרו זה לב כל העניין. משמעות.

הנה כמה עצות שלי אליכם בעקבות הסדרה:

  1. נשים צעירות – לעולם אל תהיי תלויה כלכלית באף אדם ! באף גבר ! לעולם. אהבת נצח ואמת יש באגדות. בחיים האמתיים תדאגי לעצמאות הכלכלית שלך ואל תתחתני לעולם בכדי להיות קישוט ! לא משנה כמה תיקי גוצ׳י ותמונות אינסטגרם נפלאות ממלון ארבע העונות בהוואי תוכלי להעלות! זה רק נראה מאושר בסרטים. במציאות זה פאקינג שיט!
  2. נשים קרייריסטיות שמגדלות גם ילדים ומטפחות משפחה – אל תתנו לקריירה לגרום לכן לאבד את המפעל הכי חשוב שלכן – הילדים ! איך עושים את שניהם? זוכרים שכסף זה לא הכול, מייצרים במשך השנים באלאנס בין גידול הילדים לקריירה וזוכרים כל יום, כל רגע שהילדים שלכן בכל יום גדלים וכל יום שעובר לא חוזר ! תסתכלי על הסדרה – למכור את נשמתך לקריירה ולוותר על גידול הילדים = מחיר כבד ונוראי ! נערה מסוממת ואבודה ונער שבורח בגיל 16 מהבית הכי רחוק שאפשר ! הקריירה לא תפצה על הכאב הזה, לעולם ! ילדים צריכים אמא במובן הכי עגול ושלם של המילה.
  3. התמכרויות – הן משתלטות על העולם, באות לטשטש כאבים, טרדות, להכהות את התחושות, את השדים הפנימיים, את היכולת להביע רגש, את בליל הזבל שהמסך הקטן בדמות הטלפון שלנו מכניס לנו לראש. הן נמצאות ברמת זמינות מפחידה והן הרסניות, גם לכל החכמים שחושבים שהם שולטים בהם. זה בסוף נגמר רע. בסדרה נער אחד בן 16 מגלה במקרה שהרבה יותר כיף להתמכר לפשטות, לטבע, לאדמה, לים, למה שניתן לנו כמתנה.

    הדרך הכי טובה להשתדל שהילדים שלכם לא ילכו לכם לאיבוד בים של אלכוהול, כדורים, משככי כאבים ושורות היא קודם כל לתת להם דוגמא אישית ושוב לעזור להם למצוא משמעות.

    יש לי עוד אינסוף עצות לתת לכם בעקבות הסדרה והזכות שנפלה בחלקי לגדול במקום הכי פשוט על הגלובוס הזה, בחדר בקיבוץ, מנותקת מהורים מגיל אפס ואז בעקבות העיסוק המרתק שלי והקריירה המופלאה שלי, לראות במשך עשרים וחמש שנה עמוק מבפנים איך נראה עושר מופלג, חסר גבולות ולהבין איך אני מאזנת בין שניהם בכדי לחיות חיים מלאי משמעות, אבל אתם בטח כבר איבדתם אותי עוד בהתחלה ואולי צללתם לאיזה כוס משקה או משימת עבודה שכמובן, לא ניתן לדחות ! אז אחסוך מכם עוד טיפים בשלב זה.

    לכו לראות – הלוטוס הלבן, מיני סדרה שיצר מייק וויט המוכשר שגם מביים, סאטירה נושכת, מופרעת, כזו ששמה לנו ישר בפרצוף את הסוגיות של מעמדות חברתיים, צרות של עשירים באינסוף רגעים שהם החיים האלה. יש שם שקרים, בגידות, התמכרויות, ניצול ממגוון סוגים, ליהוקים מדויקים ממש וכאמור גם נופים, טבע מופלא, מלון משגע עם עיצוב חסר פשרות והפסטורליה שמופרת על ידי שגעון האדם בעצמו.

שבוע טוב

אני

במקום שבמבט הראשון נדמה שאין בו כמעט כלום, היה בו בעצם יותר מהכול.
מרגישים תקועים ? שואלים את עצמכם איך יוצאים קצת מהתלם?