היכולת לחשוב תבונה. מילות פרידה ממי שלא ניתן להיפרד ממנה לעולם – אירנה אוסוסקין איננה

עוד פוסטים

2015 –

אירנה אוסוסקין מלווה את חיי כבר 15 שנים תמימות. 15 שנים של ריכוז מחשבתי, של הבנה איך לשמור את כל בני הבית עם קו התפתחות כלפי מעלה, של יכולת לנהל משברים מהראש ולא מהבטן, של הבנה שכיור מלא, הרים של כביסה ומטלות היום יום יכולות להיות עילה נהדרת לגירושים, אלא אם את בוחרת להתרכז ולהסתכל עליהם אחרת, 15 שנים של שמירה על שפיות, כנות, הבנה הדדית והערכה אין קץ במערכת היחסים שלי עם האיש שלי, 15 שנים של סדר בראש, יכולת למיין מחשבות, לנהל עסק יציב, לכוון את הילדים לחשוב נכון ולהבין שהעבודה על הראש אף פעם לא נגמרת. היא סיזיפית וקשה, אבל משתלמת !

הידע שאותו הגתה אירנה אוסוסקין שהנו בעצם מודל מחשבתי להתפתחות האדם במשפחה ובכלל בסביבת חיוו, מודל שנקרא “פיזיקה משפחתית”, לא הצליח לעבור למספיק אנשים. עכשיו אירנה איננה יותר.

רובכם לא הצלחתם להבין על מה היא מדברת, התעסקתם בלמה היא לא נותנת דוגמאות ולמה החומר כל כך מופשט ודורש מאמץ מחשבתי כל כך גדול בכדי לצלול לתוכו ורובכם אחרי פגישת מבוא אחת העדפתם לא להתעמק בדבר הזה. אותי זה דווקא תפס.

היכולת לחשוב תבונה גרמה לי להישאר. בהתחלה היה לי מאוד קשה. הייתי אמא צעירה לשני תינוקות שנולדו בסמיכות לא מתוכננת ובנוסף, בדיוק כשפגשתי את החומר פתחתי את העסק שלי כעצמאית והייתי חייבת להוכיח לעצמי, לילדות הלא נתמכת שלי בקיבוץ ולעוד מישהו שמפאת כבודו לא אזכיר את שמו, שאני יכולה. אירנה עזרה לי לעשות את זה. הקשבתי לה בכל כוחי, הקדשתי ללימוד החומר שמונה שנים תמימות והעמקתי בכל הקורסים, קראתי את כל הספרים ושמעתי את כל ההרצאות. פיזיקה משפחתית הייתה ונשארה לי דרך. במהלך אותן שנים גם התפתחתי אישית ומקצועית ללא הפסקה.

אירנה תמיד הדגישה בפני כל מי ששמע אותה שחלק מהעניין הוא להפיץ את הידע, לא לשמור לעצמך מתוך חשיבה שרק לך יהיה טוב, אלא לנסות ולהביא את הידע לכמה שיותר בתים בארץ ובעולם. הייתי שגרירה גדולה של פיזיקה משפחתית ואני כל כך שמחה שהצלחתי להביא את הידע עד היום למאות בתים, לעניין בו רבים כל כך, הן בהרצאות מבוא שקיימנו ענת מילטין חברתי ואני ואליהן הגיעו מאות, הן דרך הבלוג שלי בסלונה והן במפגשים שונים עם אנשים שונים ובעיקר עם נשים.

בשנים האחרונות לא פגשתי את אירנה. הדרך שלה כבר הפכה להיות חלק ממני ולא הגעתי להרצאות ולמפגשים. אני כל כך מצטערת. לו רק ידעתי, הייתי רוצה עוד רגע לומר לה שוב תודה. תודה על הזכות שנפלה בחיקי בדיוק כשהתחלתי את החיים האמתיים להכיר את הדרך שאותה הגתה ולהכיר אותה באופן אישי. רציתי להגיד לה תודה, על שלימדה אותי לעשות סדר בראש, לנהל את החשיבה, לנהל אותה בשניים. להודות על כלים כדוגמת תומך ומוביל שעשו לי סדר בזוגיות ובעסק ועל ההבנה הזו של כמה חשוב לתמוך מחשבתית בילדים כל הזמן, להחזיק אותם עם קו התפתחות כלפי מעלה. רציתי להגיד תודה על ההבנה כמה חשוב תפקיד האשה ועל משמעות האוכל בכלל והבישול בפרט, זה שאם כשאת מכינה אותו ואת מחזיקה את הראש בהתכווננות גמורה, אז יוצא מדויק וטעים ומזין את הבטן אבל גם את הראש של כל בני הבית.

אירנה איננה. אבל הדרך של פיזיקה משפחתית כאן בכדי להישאר. כוורת הבנות שסבבה את אירנה בשנים האחרונות תמשיך את דרכה. אני אמשיך תמיד להמליץ על הדרך ואנצור בליבי זיכרונות קטנים ואישיים מאירנה וממה שהייתה ותהיה עבורי לתמיד.

מרכז פיזיקה משפחתית ממוקם בבנימינה ואתם מוזמנים להיחשף לדרך המיוחדת הזו דרך האתר או בהרצאות שמקיימות הבנות במרכז כל הזמן – http://www.familyphysics.co.il/

באהבה,

 אני

 

בלוג וידאו – אנחנו בקליפ משוגע ובלתי נשכח
ברלין 2016. טיול בנות. מושלם.