אינטואיציה – 2013

עוד פוסטים

אינטואיציה היא הזיכרון הבלתי משוחד שהותירו החוויות שלנו. מוטל עלינו רק להקשיב היטב למה שהיא אומרת לנו. לפעמים היא מדברת בצורה לא ברורה מספיק. או שהיא אומרת דברים שאנחנו לא אוהבים לשמוע. אך זה לא עושה אותם כוזבים”. מתוך “מיתרי הלב” של יאן פיליפ סנדקר

 כמה פעמים בחיים הרגשתם שהאינטואיציה שלכם הצילה אתכם?, כמה פעמים סתמתם לה את הפה, השכבתם אותה לישון ונתתם להיגיון, למשפחה, לחברות, לשכל הישר לפעול במקומה?

האינטואיציה שלי ואני מנהלות כבר שנים רבות מערכת יחסים לא פשוטה, היא מבקשת ממני להקשיב לה ואני לא פעם מנסה להדוף אותה, נותנת לחרדות, למה שנראה כמו היגיון ולעתים לכל מיני יועצים להשפיע עליי לקבל החלטות המנוגדות למה שהיא לוחשת לי אי שם ממעמקי התת מודע.

אינטואיציה – ייתכן שההבדל בין אלה שהצליחו לאלה שלא, טמונה לא מעט ביכולת של הראשונים להקשיב לקול הפנימי הזה?, זה שמגיח לו ממעמקי נפשנו, לעתים מבליח בהבזק חד, מעביר מסר ונעלם ולעתים טורד את מנוחתנו עוד ועוד עד שאנחנו נהיים קשובים לו, גם אם לרגע אחד. אין לי ספק כי מצליחנים מקשיבים לאינטואיציה שלהם לעומת כאלה שמפסידים פעם אחר פעם.

לעתים, כשאנו עומדים על פי תהום, מביטים מטה ויודעים שעוד רגע נישאב אל הקרקעית השחורה המשתקפת, מאיימת להטיל אימה על כל מה שהכרנו עד כה, ברגעים שבהם עלינו לקבל החלטות שיהפכו את כל המוכר, השגרתי, הידוע, דווקא אז לימדו אותי החיים, תמתיני עוד רגע…ואז מגיח לו הקול האינטואיטיבי הזה, מגיע בדיוק בזמן כשהדברים מתפרקים ובאורח פלא שולח לנו מסר שעוזר להרים את הראש, להביט מעלה, שם השמיים כחולים, האופק רחוק וכשמביטים מעלה הפרספקטיבה משתנה, הדברים שרק לפני רגע קט נראה היה שמתפרקים, מתחילים לחבור להם יחד, במחול שקט ורגוע, מתאחים, נרפאים.

אינטואיציה נשית – אומרים שיש דבר כזה, שנשים חזקות בהרבה מגברים ביכולת שלהן לקבל החלטות שאינן מבוססות רק על מידע “יבש”, על נתונים מדעיים וכי הן משתמשות הרבה בתחושות בטן, קולות פנימיים ומדיומים רוחניים. אני לא בטוחה שהתאוריה הזו נכונה אבל הפעם שבה פעלה אצלי האינטואיציה באופן הכי בולט, חד משמעי וחזק הייתה בהחלט נשית – דקות ספורות אחרי לידתה של ביתי השלישית, שם, בחדר ההתאוששות, כשהדי הכאב מלידה ללא משככי כאבים עוד מטשטשים את הכרתך, כשאת מרגישה כמו חיה פצועה, קרבייך זועקים מכאב, דווקא אז הוא דיבר אליי, הקול הפנימי, באופן כל כך בטוח וחד משמעי.

ברגע אחד ידעתי שעליי לעשות מהלך שהיה מנוגד לכל היגיון, מנוגד לכל דו”ח כספי שהונח על שולחני, מנוגד לכל העצות שהקיפו אותי אז. אבל הקול היה חד משמעי.

אז, ברגע אחד מכרתי את חברת הקייטרינג שקניתי רק שנתיים קודם, זו שהצלחתי להרים כמעט מאפס למאה בזמן קצר, זו שקצרה הצלחות, שחלשה על שוק של אירועי ענק לעשרות אלפי מוזמנים, זו שרק סיימתי לבנות עבורה מטבח קצה מושקע ומשוכלל, להכשיר צוות נאמן, לקנות מכוניות וציוד ולהצליח לנהל אותה במקביל לעסק ההפקה שכבר עבד חמש שנים ו… באותו רגע בבית החולים, ברגע הכי נמוך והכי גבוהה ביחד בשיא בחייה של אישה, ידעתי. עליי להיפטר מהדבר הזה ולהישאר עם עסק אחד בלבד שגם ככה שאב ממני אנרגיות אינסופיות.

עליי להקדיש זמן לחיים הרכים והמופלאים שהרגע הבליחו לאוויר העולם, בתמימות אין קץ, מצטרפים אל שני הילדים הגדולים שלי. האינטואיציה שלי אמרה באופן כל כך חד משמעי שהם זקוקים לי יותר. עוד בחדר ההתאוששות מכרתי את החברה. תודה לך אינטואיציה נשית ובריאה.

אני מאמינה שביכולתו של האדם לפתח אינטואיציה. בשלב ראשון החכמה היא לגלות ערנות לתחושות הפנימיות ולהימנע מלדחוק אותן הצידה. בשלב שני יש לשקול היטב האם נכון להקשיב ולהישמע לקולה של האינטואיציה או לא. לא תמיד יש לנהוג כפי שמורה לנו האינטואיציה, אך לבטח אסור לתת לפחדים המצויים בכל נפש חיה לקבור את הקול הפנימי הזה.

היכולת להקשיב לקול הפנימי לימדה אותי לאורך השנים להימנע מסיכונים מחד ולהיפתח להזדמנויות ולהצלחה מאידך. לעתים הוביל אותי הקול הפנימי לעשות דברים שהצטערתי עליהם מאוד, לכן חשוב לפתח מיומנות בשיחות עמו.

ולסיום, המלצה על ספר שעוסק בהקשבה לקול הפנימי – מיתרי הלב”, ספר ההמשך ל אמנות ההקשבה לפעימות הלב” של יאן פיליפ סנדקר שמצוין בפני עצמו. מאז שסיימתי את הספר אני מהרהרת ביכולת שלנו, בני האדם לכוון את מיתרי הלב… חומר למחשבה.

באהבה

אני

מילים
במקום עוגות תזיזו את עצמכם (ותעברו את החגים בשלום ובלי תוספת קילוגרמים)…